Wrasse climbing gourami amur pike Arctic char, steelhead sprat sea lamprey grunion. Walleye

Contacts
Location
523 Sylvan Ave, 5th Floor
Mountain View, CA 94041USA

Unikalne Doświadczenie: Floating Magnezowy w Twoim SPA

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje wyjątkowych i skutecznych sposobów na relaks oraz poprawę zdrowia. Jednym z takich innowacyjnych zabiegów dostępnych w luksusowych spa jest floating magnezowy. Ten niezwykły zabieg nie tylko przynosi głębłe uczucie relaksu, ale także może przynieść liczne korzyści zdrowotne. W tym artykule dowiesz się, czym dokładnie jest floating magnezowy, jak przebiega terapia, oraz jakie są jego potencjalne zalety dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

Spis Treści

 1. Floating Magnezowy: Czym Jest?
 2. Jak Działa Floating Magnezowy?
 3. Zalety Floatingu Magnezowego
 4. Wskazania do Floatingu Magnezowego
 5. Często Zadawane Pytania

1. Floating Magnezowy: Czym Jest?

Floating magnezowy to terapia, która odbywa się w specjalnie przygotowanych wannach, wypełnionych wodą zawierającą sól EPSOM. Woda w wannie jest podgrzewana do temperatury zbliżonej do temperatury ciała, co sprawia, że osoba zanurzona w niej czuje się lekka i swobodna, a także doświadcza głębokiego relaksu.

Floating magnezowy to niezwykłe doświadczenie relaksacyjne, które łączy w sobie zalety kąpieli w wannie z unikalnymi właściwościami siarczanu magnezu. Ta terapia odbywa się w specjalnie przygotowanych wannach, wypełnionych wodą zawierającą sól EPSOM, czyli siarczan magnezu, w dużym stężeniu. Siarczan magnezu jest jednym z najcenniejszych biopierwiastków, który odgrywa kluczową rolę w wielu procesach zachodzących w naszym organizmie. Magnez znajduje się we wszystkich komórkach organizmu i uczestniczy w około 300 procesach biochemicznych, regulując wiele ważnych funkcji.

Woda w wannie floatingowej LAVA zawiera sól EPSOM w znacznym stężeniu, co generuje efekt poczucia braku grawitacji, podobny do uczucia lewitacji, jak podczas pływania w morzu Martwym. To wyjątkowe doświadczenie pozwala cieszyć się głębokim relaksem i odprężeniem, przy jednoczesnym dostarczaniu organizmowi cennego magnezu.

2. Jak Działa Floating Magnezowy?

Podczas sesji floatingu magnezowego osoba zanurza się w specjalnie przygotowanej wannie z wodą zawierającą sól EPSOM. To stężenie siarczanu magnezu w wodzie generuje efekt poczucia braku grawitacji, co często opisuje się jako uczucie “lewitowania”. Woda o temperaturze zbliżonej do temperatury ciała sprawia, że osoba w wannie czuje się lekka i swobodna, co sprzyja głębokiemu relaksowi.

Siarczan magnezu jest łatwo przyswajalny przez skórę, dzięki czemu organizm ma możliwość szybkiego uzupełnienia niedoborów tego cennego biopierwiastka. Woda w wannie floatingowej LAVA, zawierająca siarczan magnezu, może przynieść liczne korzyści zdrowotne, takie jak nawilżona i elastyczna skóra, błyszczące paznokcie, mocna tkanka łączna oraz sprawne stawy.

3. Zalety Floatingu Magnezowego

Floating magnezowy może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Oto niektóre z jego potencjalnych zalet:

Piękne Włosy i Skóra

Siarczan magnezu może poprawić kondycję skóry i włosów, nadając im zdrowy wygląd i blask.

Wzmocnienie Tkanki Łącznej

Regularne kąpiele w wannie floatingowej mogą pomóc w wzmocnieniu tkanki łącznej, co przyczynia się do utrzymania elastyczności i sprężystości skóry.

Sprawne Stawy

Floating magnezowy może być korzystny dla osób z problemami stawowymi, pomagając w złagodzeniu bólu i poprawie mobilności.

Regulacja Gospodarki Hormonalnej

Magnez odgrywa istotną rolę w regulacji gospodarki hormonalnej, co może wpłynąć na ogólne samopoczucie oraz poziom stresu i radości.

Detoksykacja Organizmu

Kąpiele w wannie floatingowej mogą przyspieszyć procesy detoksykacji organizmu, usuwając toksyny i nadmiar płynów.

Redukcja Napięcia i Stresu

Floating magnezowy to doskonały sposób na redukcję napięcia i stresu, pozwalając na głęboki relaks i odprężenie.

4. Wskazania do Floatingu Magnezowego

Floating magnezowy może być korzystny w wielu przypadkach. Oto niektóre z wskazań do jego stosowania:

 • Problemy ze skórą, takie jak trądzik, łuszczyca czy egzema.
 • Problemy z układem mięśniowo-szkieletowym, w tym bóle mięśni i stawów.
 • Stany zapalne i pourazowe stawów.
 • Stres i napięcie.
 • Problemy z snem, w tym bezsenność.
 • Problemy z krążeniem i układem sercowo-naczyniowym.
 • Problemy z gospodarką hormonalną.
 • Osoby po intensywnym wysiłku fizycznym, potrzebujące regeneracji.

5. Często Zadawane Pytania

1. Jak często można korzystać z floatingu magnezowego?

Częstotliwość korzystania z floatingu magnezowego może być różna dla różnych osób. Wielu terapeutów poleca sesje co najmniej raz w tygodniu, aby osiągnąć najlepsze efekty. Jednak można także korzystać z tego zabiegu sporadycznie, jako formy odprężenia i relaksu.

2. Czy floating magnezowy jest bezpieczny?

Tak, floating magnezowy jest ogólnie uważany za bezpieczny zabieg. Jednak przed rozpoczęciem terapii zawsze warto skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz jakieś istniejące schorzenia lub choroby przewlekłe.

3. Czy floating magnezowy jest odpowiedni dla dzieci?

Floating magnezowy może być stosowany u dzieci, ale zawsze pod nadzorem dorosłych. Zaleca się, aby dzieci miały przynajmniej 6 lat, aby móc bezpiecznie korzystać z tej terapii.

4. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do floatingu magnezowego?

Istnieją pewne przeciwwskazania do korzystania z floatingu magnezowego, takie jak alergia na składniki używane w terapii, choroby skóry w zaawansowanym stadium, stany zapalne, choroby serca w zaawansowanym stadium, padaczka, urazy skóry i wiele innych. Zawsze przed rozpoczęciem terapii warto skonsultować się z lekarzem.

5. Jakie są efekty uboczne floatingu magnezowego?

Floating magnezowy jest ogólnie uważany za bezpieczny i nie powinien powodować poważnych efektów ubocznych. Niektórzy mogą jednak doświadczyć lekkiego zawrotu głowy lub zmęczenia po terapii.

6. Czy można korzystać z floatingu magnezowego podczas ciąży?

Nie zaleca się korzystania z floatingu magnezowego w trakcie ciąży, chyba że lekarz wyraźnie zezwoli na to. Gravitational floating może być niewłaściwy dla kobiet w ciąży, dlatego ważne jest skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem terapii.

7. Jakie są długoterminowe korzyści z floatingu magnezowego?

Długoterminowe korzyści z floatingu magnezowego mogą obejmować poprawę stanu skóry, zmniejszenie napięcia mięśniowego, redukcję stresu i lepsze samopoczucie ogólne. Osoby regularnie korzystające z tej terapii często zgłaszają również poprawę jakości snu.

Polecane wpisy