Wrasse climbing gourami amur pike Arctic char, steelhead sprat sea lamprey grunion. Walleye

Contacts
Location
523 Sylvan Ave, 5th Floor
Mountain View, CA 94041USA

Pytania klientów

Wanny termalne LAVA wymagają niezwykłej precyzji, doświadczenia oraz dokładności w procesie produkcyjnym.

Połączenie najwyższej jakości stali INOX z różnego rodzaju deskami kompozytowymi oraz ręczną manufakturą zapewnia wieloletnią wytrzymałość.

Wanna termalna LAVA podobnie jak balia ruska wzorowana jest na wielowiekowej tradycji gorącej kąpieli Rosyjskiej i Japońskiej.

Kąpiele uzdrowiskowe aż w ośmiu odmianach, każda o innym, specyficznym działaniu regeneracyjnym oraz pro zdrowotnym.

Od 2015 roku dostarczamy naszym klientom innowacyjne rozwiązania.

Analizujemy, projektujemy i wdrażamy pomysły nasze i naszych klientów. Nasz rodzinny zespół stara się tworzyć i czuć to co użytkownicy naszych produktów.

Ręczna manufaktura pozwala nam na dopracowanie każdego elementu oraz najmniejszych detali.

Nasze systemy systemy są jednymi z najbardziej BIO-ekonomicznych na świecie.

Parametry do wykonania pełnego seansu termalnego trwającego do max 4h są następujące:

 • Palenisko na drewno otwarte 0,2-0,4 m3 zależnie od użytego drewna.
 • Palenisko zamknięte na drewno: 0,25 metra sześciennego.

System gazowy

 • Propan techniczny 5-7kg
 • Gaz ziemny od 4-6m3

System ogrzewania olejowego 4-6,5 litra

Wszystko zależne jest od wybranego przez państwa systemu grzewczego, warunków atmosferycznych oraz rozmiaru wanny termalnej LAVA. 

Dla rozmiaru średniego (6 os), średniej temperatury rocznej w Polsce (6 – 8 stopni), temperatury wody czerpalnej (8 stopni), przybliżone czasy nagrzania do temperatury 40 stopni są następujące: 

 • Palenisko otwarte na drewno 3-3,5h
 • Palenisko na drewno zamknięte 2-3h + 50% mniej strat na opale
 • System gazowy i olejowy 1,5-2,5h
 • System EVO 9kW czas nagrzania 3-4h 

Podane parametry zostały zmierzone na podstawie wanny z powłoką LAVA Snake oraz pokrywą termiczną

Projekt lava zakłada indywidualne kąpiele termalne spa dla gości, mieszanka solanki, ziół lub piwa wymaga wymiany przed kolejnymi gośćmi. Również dlatego że często klienci wybierają indywidualny rodzaj kapieli.

Nasze produkty przygotowane są do termalnych kąpieli w różnego rodzaju składnikach. Nie stosujemy mechanicznej filtracji gdyż przy niektórych rodzajach kąpieli jak borowiny, zioła i drożdże, filtracja jest niemożliwa.

Opcjonalnie stosujemy dezynfekcję mieszanki systemem UV + ozon.

Należy pamiętać ze jeśli wannę użytkuje jedna grupa gości, mieszanka może pozostać w wannie lava nawet do 72 godzin.

Dostępne są 3 rodzaje seansów, pielęgnacja, regeneracja i leczenie. Biorąc pod uwagę doświadczenia użytkowników wanny LAVA , cena za indywidualny seans Termalny dla 5-8 osób to średnio 50-70 zł na osobę , a więc wanna na wyłączność to od 350 do 650 zł zależnie od standardów obiektu. Szybki zwrot z inwestycji połączony z konkurencyjnością.

To nie tylko zakup produktu. To możliwość dołączenia do prężnie rozwijającej się społeczności SPA w Polsce oraz grona ośrodków premium oferującego kąpiele termalne LAVA oraz różnego rodzaju zabiegi SPA.

Zespół LAVA zapewnia naszym partnerom wsparcie marketingowe oraz szkoleniowe. Nasi klienci będą mogli wybrać również państwa ośrodek na mapie termalnej Polski w naszym nowym serwisie “King Of SPA”

Przychód z seansów średnio rocznie to minimum :
6 seansów miesięcznie x 400 zł/ 2400 zł/ rocznie 30 000 zł i to wartość minimalna jeśli stosujesz wytyczne marketingowe LAVA.

Sporo zależy od twojego zaangażowania w projekt LAVA , lokalizacji i rodzaju obiektu. Jeśli posiadasz domek na wynajem , mały resort, glamping, camping , pensjonat lub hotel , resort SPA przeszkolimy twój personel w zakresie zabiegów SPA Termalnych.

Gwarancja podstawowa dla użytku komercyjnego wynosi 12 miesięcy na podzespoły, oraz 5 lat na konstrukcję stalową wanny. 

Przy dołączeniu do programu LAVA Service skorzystasz z dożywotniej gwarancji przedłużanej co roku podczas jednorazowego serwisu. 

Cena corocznego serwisu wynosi od 1000 – 2000 zł netto zależnie od wybranego modelu.

Firma LAVA ma oddział w Polsce, jesteśmy płatnikiem VAT pod numerem NIP: 5263508879

Nasze produkty mogą państwo już teraz nie tylko zobaczyć ale skorzystać z wybranej kąpieli w dziesiątkach obiektów na terenie całej polski oraz europy.

Już wkrótce mapa termalnych seansów dostępna będzie w naszym nowym serwisie “King Of SPA”.

W celu uzyskania informacji gdzie najbliżej państwa znajduje się obiekt oferujący kąpiele termalne LAVA prosimy o kontakt telefoniczny.

Biuro LAVA: +48 517 774 461

Zależnie od modelu oraz preferencji twoja wanna termalna może być wyposażona w:

 • Aero masaż z podgrzewanym powietrzem
 • Chromo terapię led
 • Oświetlenie ambient zewnętrzne
 • Oświetlenie schodów
 • Izolacje termiczna kotła
 • Pokrywę izolacyjną 10cm Premium
 • Stolik barowy boczny lub centralny
 • Siedzisko dla dzieci
 • System pomp wirujących do kąpieli w glince mineralnej
 • Natrysk “Tropikalny deszcz”
 • Zadaszenie Premium

Jest to program charakteryzujący się szybkimi, dynamicznymi zmianami kolorów. Wykorzystano w nim głównie barwy ciepłe (czerwony, pomarańczowy, żółty i różowy) które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie.

Tak skonstruowany program dodaje energii, podnosi na duchu, wzmacnia i pobudza nasze zmysły.

Woda termalna powszechnie uznawana jest za znakomitą dla cery alergicznej, wrażliwej oraz atopowej. Kąpiele sprzyjają również osobom z chorobami stawów – łagodzą bóle kości oraz przyczyniają się do zmniejszenia obrzęków. Ich wysoka temperatura korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną oraz reguluje przemiany materii.

Każdy rodzaj kąpieli termalnych które oferuje LAVA ma również indywidualne działanie które szerzej opisane są w zakładce “Rodzaje kąpieli”

Spadek temperatury zależnie od wybranego modelu oraz opcji wyposażenia. Przy wyposażeniu w powłokę LAVA Snake oraz pokrywę premium zanotowany spadek temperatury wynosi około 10 stopni na przestrzeni 72h.

Jedynym ograniczeniem do stosowania kąpieli termalnych LAVA to zasoby wody, jeśli są one mocno ograniczone zaproponujemy inne rozwiązanie, które pozwoli na działanie strefy termalnej zgodnie z kierunkiem SPA leczniczego.

Tak, można zamontować wannę termalną wewnątrz pomieszczeń, model LAVA EVO jest to wanna z innowacyjnym system ogrzewania elektrycznego. Zamontujemy go w dowolnej strefie wewnętrznej.
Moc grzewcza 6Kw lub 9KW

Wanny LAVA stworzono z myślą o stosowaniu w obiektach i resortach SPA , posiadają innowacyjne systemy instalacji i zabezpieczeń. Są w pełni bezpieczne a wszystkie komory grzewcze są odseparowane od strefy użytkowania, czujniki temperatur i zdalna kontrola pozwala na pełny nadzór managera podczas kąpieli.

Jest 8 rodzajów kąpieli LAVA które różnią się zawartością składników i ich koncentracją, od pielęgnacji po regenerację i leczenie, średni koszt wsadu termalnego kształtuje się od: 25,00 zł do 60 zł zależnie od rodzaju sensu SPA .

W ofercie dostępne są wanny w kilku wymiarach, łatwo odczytasz max. ilość osób do użytkowania z nazwy produktów.

 • Duo / 2 osobowa
 • 4 You / 4-5 osobowa
 • Family 6 / 6-8 osobowa
 • Friends 10 / 8-12 osobowa
 • Party 16 / 15-18 osobowa