Wrasse climbing gourami amur pike Arctic char, steelhead sprat sea lamprey grunion. Walleye

Contacts
Location
523 Sylvan Ave, 5th Floor
Mountain View, CA 94041USA

Floating Magnezowy: Unikalne doświadczenie w SPA

W dzisiejszym zabieganym świecie poszukiwanie chwil relaksu i odprężenia staje się coraz bardziej istotne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jednym z najnowszych trendów w dziedzinie wellness i SPA jest tzw. “Floating Magnezowy”. To niezwykłe doświadczenie, które łączy w sobie korzyści płynące z pływania w wodach nasycanych magnezem i techniką sensorycznego izolowania się w ciemności i ciszy. W tym artykule przyjrzymy się bliżej fenomenowi Floatingu Magnezowego, jego zaletom zdrowotnym oraz jakie wanny termalne można wykorzystać do tego unikalnego doświadczenia.

Spis treści

 1. Czym jest Floating Magnezowy?
 2. Zalety zdrowotne Floatingu Magnezowego
 3. Technika Floatingu Magnezowego
 4. Wanny termalne do Floatingu Magnezowego
 5. Dla kogo jest Floating Magnezowy?
 6. Jak przygotować się do sesji Floatingu Magnezowego?
 7. Często zadawane pytania 

Czym jest Floating Magnezowy?

Floating Magnezowy to innowacyjna forma terapii relaksacyjnej, która polega na unoszeniu się na powierzchni wody nasycanej magnezem w specjalnie zaprojektowanych wannach sensorycznych. To doświadczenie łączy w sobie kilka kluczowych elementów, takich jak unoszenie się w wodzie, izolacja sensoryczna, ciemność i cisza. Wszystko to ma na celu zapewnienie pełnej relaksacji ciała i umysłu.

Zalety zdrowotne Floatingu Magnezowego

Floating Magnezowy przynosi wiele korzyści zdrowotnych, które mogą wpłynąć pozytywnie na Twoje samopoczucie i jakość życia. Oto niektóre z głównych zalet tego unikalnego doświadczenia:

Relaksacja mięśni i redukcja bólu

Unoszenie się na powierzchni wody o właściwościach magnezu pozwala na głęboką relaksację mięśni, co jest szczególnie korzystne dla osób z bólami mięśniowymi i napięciami. To doświadczenie może przynieść ulgę w przypadku bólów kręgosłupa, mięśni czy stawów.

Poprawa jakości snu

Floating Magnezowy może pomóc w poprawie jakości snu. Zanurzenie w ciszy i ciemności pomaga w redukcji napięcia psychicznego i przygotowuje organizm do spokojnego snu. Osoby z problemami z bezsennością mogą doświadczyć głębokiego i regenerującego snu po sesji Floatingu.

Redukcja stresu i lęku

Izolacja sensoryczna oraz unoszenie się na wodzie sprawiają, że Floating Magnezowy jest doskonałą metodą na redukcję stresu i lęku. To doświadczenie pomaga w zrelaksowaniu umysłu i ciała, a także może przynieść uczucie spokoju i harmonii.

Poprawa kondycji skóry

Woda nasycana magnezem ma pozytywny wpływ na kondycję skóry. Magnez pomaga w nawilżeniu skóry, poprawia jej elastyczność i wygładza. Po sesji Floatingu można zauważyć poprawę tekstury skóry.

Lepsza koncentracja i kreatywność

Floating Magnezowy może pomóc w poprawie koncentracji i kreatywności. Dzięki redukcji stresu i relaksacji umysłu, po sesji Floatingu możesz poczuć się bardziej skoncentrowany i gotowy do podejmowania zadań wymagających uwagi i kreatywności.

Technika Floatingu Magnezowego

Floating Magnezowy to nie tylko unoszenie się na wodzie. To kompleksowe doświadczenie, które łączy w sobie kilka kluczowych technik i elementów.

Woda nasycana magnezem

Woda w wannach do Floatingu jest nasycana magnezem, co przynosi dodatkowe korzyści zdrowotne. Magnez jest minerałem niezbędnym dla naszego organizmu, a jego absorpcja przez skórę podczas sesji Floatingu może pomóc w jego uzupełnieniu.

Izolacja sensoryczna

Podczas sesji Floatingu osoba znajduje się w specjalnej wannie, która jest w pełni izolowana sensorycznie. To oznacza, że nie ma bodźców zewnętrznych, takich jak dźwięki czy światło. To pozwala na całkowitą koncentrację na sobie i swoim ciele.

Ciemność i cisza

Floating Magnezowy odbywa się w ciemności i ciszy. To doświadczenie pozwala na oderwanie się od codziennego zgiełku i skoncentrowanie się na swoich myślach i odczuciach. Ciemność i cisza mają pozytywny wpływ na relaksację umysłu.

Wanny termalne do Floatingu Magnezowego

Aby doświadczyć Floatingu Magnezowego, potrzebna jest specjalnie zaprojektowana wanna termalna. Istnieją różne rodzaje wanien, które można wykorzystać do tego celu.

Wanny sensoryczne

Wanny sensoryczne są specjalnie dostosowane do Floatingu Magnezowego. Mają wbudowane systemy kontroli temperatury wody, a także są wyposażone w systemy oczyszczania wody. To sprawia, że sesje Floatingu są komfortowe i higieniczne.

Wanny z magnezem

Niektóre wanny termalne są specjalnie przystosowane do nasycania wody magnezem. To dodatkowy atut, który wpływa korzystnie na zdrowie skóry i ogólną kondycję organizmu.

Dla kogo jest Floating Magnezowy?

Floating Magnezowy jest przeznaczony dla osób pragnących doświadczyć głębokiej relaksacji i odprężenia. To doświadczenie może być szczególnie korzystne dla osób z bólami mięśniowymi, problemami ze snem, stresem czy lękiem. Jednak przed rozpoczęciem sesji zawsze warto skonsultować się z terapeutą lub lekarzem, zwłaszcza jeśli masz jakiekolwiek schorzenia zdrowotne.

Jak przygotować się do sesji Floatingu Magnezowego?

Przygotowanie do sesji Floatingu Magnezowego jest stosunkowo proste, ale istnieją pewne kroki, które warto podjąć, aby jak najlepiej wykorzystać to doświadczenie:

 • Zjedz lekki posiłek przed sesją, aby uniknąć uczucia głodu podczas unoszenia się na wodzie.
 • Ogranicz spożycie kofeiny i alkoholu przed sesją, aby zapewnić sobie spokojne i relaksacyjne doświadczenie.
 • Weź ze sobą kostium kąpielowy i ręcznik.
 • Usuń biżuterię i makijaż przed sesją, aby uniknąć przedłużającego się kontaktu z magnezową wodą.
 • Przyjedź na sesję z otwartym umysłem i gotowością do pełnej relaksacji.

Często zadawane pytania 

1. Czy Floating Magnezowy jest bezpieczny?

Tak, Floating Magnezowy jest bezpieczny, ale zawsze warto skonsultować się z terapeutą lub lekarzem przed rozpoczęciem sesji, zwłaszcza jeśli masz jakiekolwiek schorzenia zdrowotne.

2. Czy muszę umieć pływać, aby skorzystać z Floatingu Magnezowego?

Nie, nie ma potrzeby umiejętności pływania, ponieważ osoba unosząca się na wodzie jest w pełni zanurzona i podtrzymywana przez wodę.

3. Czy sesja Floatingu Magnezowego jest odpowiednia dla dzieci?

Sesje Floatingu mogą być odpowiednie dla dzieci, ale zazwyczaj zaleca się, aby miały one co najmniej 12 lat. Dzieci powinny być zawsze pod opieką dorosłych.

Polecane wpisy